Get Adobe Flash player
Historia Powstania Stowarzyszenia ,,Tęcza” w Jelczu-Laskowicach


Droga do powstania Stowarzyszenia była długa , 16  lat te mu została u nas założona  pierwsza grupa AA o nazwie ,,Zosia”.
Zebrały się cztery osoby: Heniu , Krzysiek , Piotr i Andrzej, którzy razem z pomocą Zosi Pająk wtedy pielęgniarki z ośrodka zdrowia w J-L utworzyli grupę AA.
Ludzie przychodzili i odchodzili ale człon tych czterech osób się trzymał po jakimś czasie dołączyli do nich  Zenia i Michał  tak przez sześć lat  się wspierali i pomagali sobie w drodze trzeźwości.
10 lat temu dołączył do nich Krzysiek, był świeżo po terapii i miał głowę nabitą wiedzą z terapii. Krzysiek chciał coś więcej zrobić  dla środowiska w J-L i bardziej nagłośnić informacje o mitingu grupy AA . Poszedł więc do U.M i G. w J-L do Komisji  Alkoholowej szukając pomocy w propagowaniu trzeźwości na terenie miasta, było trudno, nawet bardzo trudno ale on się nie zrażał . Był taki czas że na miting przychodził sam Krzysztof otwierał sale i czekał aż ktoś do niego dołączy. Wpadł na pomysł zorganizowania wyjazdu na spotkania trzeżwościowe do Częstochowy i Lichenia. Pierwszy wyjazd zorganizował z pomocą przyjaciół z Oławy,  Janka i Rysia i tak się zaczęło kręcić , więcej ludzi zaczęło przychodzić na mitingi  i na nowo powstał człon grupy,  dołączyli  Janusz , Tomek , Janek ,Boguś itd. Zaczęli wspólnie organizować wyjazdy ,warsztaty ,prelekcje , zabawy , ogniska itp.
2 lata temu urodził się pomysł powstania jeszcze jednej grupy AA na naszym terenie i powstała nowa grupa AA o nazwie ,, Nowe Życie’’
Po upływie 1 roku janusz, Krzysztof, tomek, bogdan i janek rzucili pomysł żeby powstało Stowarzyszenie w J-L a wszyscy ich przyjaciele z obu grup AA się zgodzili i tak 13.Maja 2011r zostaliśmy zalegalizowani w sądzie we Wrocławiu i tak powstało Stowarzyszenie Abstynenckie ,,TĘCZA „ w J-L.
Przez pierwszy rok istnienia zrobiliśmy dużo, najważniejsze że mamy własne lokum dzięki dobrym ludziom ,we własnym zakresie zrobiliśmy remont oraz zorganizowaliśmy wyposażenie Stowarzyszenia. Stworzyliśmy azyl bezpiecznego miejsca dla wszystkich i nie tylko dla osób uzależnionych ale też dla całego społeczeństwa z J-L oraz okolic. U nas można uzyskać pomoc i poradę oraz najzwyczajniej w życiu czuć się bezpiecznie.
Jesteśmy dumni że możemy coś dać od siebie innym za darmo, gdzieś kiedyś na naszej drodze stanęli tacy sami ludzie dobrego serca i pokazali nam drogę normalnego życia bez alkoholu a my teraz staramy się ich naśladować i pomagać innym tak jak kiedyś nam pomogli.
wielblad.gif
mikolaj_ruchomy.gif

DAROWIZNA

Nr. Konta
Stowarzyszenia ,,TĘCZA"
Bank Spółdzielczy
w Oławie:
Nr: 81-9585-0007
-0020-0209-1325
-0001
LOADING
Photo Title 1Photo Title 2Photo Title 3Photo Title 4Photo Title 5

RANKING  TERAPII  UZALEŻNIEŃ

Grafika zaczerpnięta ze strony Grupy AA "Bez Dymka"

Licznik odwiedzin : 242939
We have 15 guests online